Primulky co jaro přivolají

08. 02. 2020 Barevné krásky k potěšení…

Primule pochází původně z Číny. V současné době se můžeme setkat s mnoha odrůdami s krásnými velkými květy. Nejrozšířenější barvou byla žlutá, ale na trhu se objevuje celá škála barevných odstínů, jako je bílá, oranžová, růžová, červená, modrá i modrofialová. Některé druhy jsou jednobarevné, jiné vícebarevné, existují i odrůdy s nařasenými plnými nebo poloplnými květy.
primule11.jpg
V interiéru si primulku postavme nejlépe na chladnější, ale světlé místo s teplotou okolo 15 °C, kde vydrží déle krásná.
Pěstuje se jako hrnková rostlina. Z prvosenek můžete také sestavit krásné barevné kombinace do proutěných košíků, truhlíků, mís či nádob a umístit je na místa, kde jejich krása plně vynikne. Ideální je okenní parapet v chladné nevytápěné místnosti. Rostlinku zaléváme opatrně, aby měla dostatek vláhy, ale nebyla zbytečně přemokřená nebo v misce nestála voda. Voda na zálivku by něměla být tvrdá.
Květní stvoly pravidelně odstraňujeme, rostlina bude stále znovu nakvétat a bude dlouho dobře vypadat. Odstraňujeme i zažloutlé a oschlé listy.
primule14.jpg
Když se prvosence bude dařit, vydrží být dlouho krásná.

Zpříjemněte si čekání na jaro a jarní dny krásně barevnými primulkami :-)