Podzimní hnojení

02. 09. 2019 Posilující účinek pro všechny zahradní rostliny.

I když se zdá, že zahrádkářská sezóna pomalu končí, je dobré věnovat péči zahradě i na podzim. Jestli chceme mít i příští rok krásnou zahradu a úrodu, musíme půdě dodat živiny, které rostliny odebraly.
Na podzim provádíme podzimní hnojení, které prospívá i k lepšímu přezimování rostlin.
Hnojiva určená na podzim se vyznačují sníženým obsahem dusíku a vyšším obsahem draslíku.
Zvýšeným obsahem draslíku a vyváženým poměrem ostatních živin zabezpečuje dozrávání pletiv, zpevnění buněčných stěn a tím rostliny chrání před možným poškozením mrazem.
hnojeni.JPG
A kdy je nejlépe podzimní hnojení provádět?
Provádí se v období srpen až listopad jednou týdně na povrch substrátu. Existuje krystalická i kapalná forma hnojiva. Tato hnojiva zvyšují nejen odolnost rostlin proti mrazu, navíc zabraňují hnědnutí jehličí okrasných konifer, urychlují vyzrávání rostlinných pletiv a zlepšují hospodaření s vodou. Největší škody přes zimu jsou totiž paradoxně způsobené suchem, proto je vhodné především u stálezelených
a jehličnatých rostlin zalévat i v zimě, pokud není dostatečná vláha v podobě sněhové pokrývky, avšak pouze při teplotách nad bodem mrazu.  

Tzv. podzimní hnojení má posilující účinek pro všechny zahradní rostliny (jehličnany, stálezelené r., listnaté stromy i keře). Nezapomeňte, že podzimní hnojení je důležité a je základem úspěšného přezimování
i pěstování v následujícím roce.