Citrusy v prodeji

30. 01. 2020 Čerstvá dávka vitamínů…

Citrusy patří mezi oblíbené rostliny pěstované nejen pro svou funkci dekorativní, ale i pro tu lahodnější – i v našich domovech vám mohou při správné péči dělat radost svými plody.
Některé z nich vám můžeme právě nabídnout...

Citroník je klasika, kterou netřeba představovat, ale pár slov si zaslouží. Citroník je velmi vhodný pro bytové pěstování. Kvete a plodí současně, a to od jara do podzimu. Plody větší, protáhlé a jasně žluté.
Co třeba nabídnout návštěvě čaj s citronem, který se vám urodil doma?
3.jpg
Čím dál populárnějším zdrojem vitamínů z vlastní „zahrádky“ se stává Kumkvat. Drobnější oválný, jasně oranžový plod je lahodně sladkokyselý. Konzumuje se i se slupkou. Využijete ho nejen k přímé konzumaci, ale i jako ozdobu koktejlů. Pro své silné aroma se používá i při pečení masa.

Plody citrusu Calamondin, známého také pod názvem "Zakrslý pomerančovník", se díky kyselé chuti používá podobně jako citrony. Plody drobné, ploše kulaté a žlutavé mají oranžovou barvu, ale dužnina je velmi kyselá s vysokým obsahem vitamínu C. Díky svému nižšímu vzrůstu se hodí i do menších bytů.
2.jpg
Aby citrusy dobře rostly a bohatě plodily, potřebují určité podmínky. K nejdůležitějším patří dostatek tepla, světla, vláhy, výživy a vhodný substrát. Neváhejte se při výběru rostliny na cokoliv zeptat našich prodejců, rádi poradí.

Vůně, chutě, vitamíny, to je italské sluníčko koncentrované v plodech citrusů, mezi nimiž si můžete vybrat ten svůj už nyní :-)