Citrusy v prodeji

01. 02. 2017
Citrusy patří mezi oblíbené rostliny pěstované nejen pro svou funkci dekorativní, ale i pro tu lahodnější – i v našich domovech vám mohou při správné péči dělat radost svými plody. Některé z nich vám můžeme nabídnout i přes nadílku sněhu už nyní.

Citroník je klasika, kterou netřeba představovat. Co třeba nabídnout návštěvě čaj s citronem, který se vám urodil doma?
 
DSCN0001.JPG


Představit si zaslouží okrasný malý pomeranč Chinotto. Kultivar pěstovaný již po řadu století je pro své drobné listy, zakrslejší růst a absenci trnů oblíben milovníky bonsají, ale vysoce dekorativní vzhled má i sám o sobě. Plody se konzumují proslazené, kandované, nebo se zpracovávají do nápojů.
Čím dál populárnějším zdrojem vitamínů z vlastní „zahrádky“ se stává Kumkvat. Drobnější oválný plod je lahodně sladkokyselý. Využijete ho nejen k přímé konzumaci, ale i jako ozdobu koktejlů, pro své silné aroma se používá i při pečení masa.

DSCN9976.JPG

Plody citrusu Calamondin, známého také pod názvem "Zakrslý pomerančovník", se díky kyselé chuti používají podobně jako citrony. Plody mají oranžovou barvu, ale dužnina je velmi kyselá s vysokým obsahem vitamínu C. Díky svému nižšímu vzrůstu se hodí i do menších bytů.
Grep Pompelmo je nádherný stromek a jako bonus získáte šťavnaté plody vhodné k přímé konzumaci i pro další zpracování.
Aby citrusy dobře rostly a bohatě plodily, potřebují určité podmínky. K nejdůležitějším patří dostatek tepla, světla, vláhy, výživy a vhodný substrát. Neváhejte se při výběru rostliny na cokoliv zeptat našich prodejců, rádi poradí.