Okrasné traviny

05. 06. 2020 Oblíbené a velmi dekorativní.
20180615_172405-(5).jpg

Bez okrasných travin si nelze představit ani jednu zahradu. V každé zahradě vyplňují prázdná místa a tvoří i nádherné solitery. Okrasné traviny vytváří lehkost, jemnost a především atraktivitu. 

Okrasné trávy jsou zajímavé svými ozdobnými listy, které se zbarvují především na podzim. Ale také vytvářejí půvabná květenství. V zahradnickém centru nabízíme jak na slunce, tak i do stínu. Vybírat můžete z vysokých kultivarů se zajímavým květenstvím nebo z nízkých, které jsou barevně pestré. 
Traviny nejsou složité na pěstování.

20180615_172405-(11).jpg
 
20180615_172405-(2).jpgNároky a pěstování
Většina okrasných travin nemá rádo vlhko a přemokřenou půdu. Pokud máme místo, kde se drží voda, budeme muset na dno výsadbové jámy umístit drenáž.  Případně zvolit takové druhy travin, které mokro mají rády. 
Okrasné trávy vysazujeme na jaře. Sazenice nesázíme příliš hluboko, protože hrozí nebezpečí hniloby, ani je nedáváme příliš hustě. Hustota výsadby ovšem závisí na druhu traviny. Po zakořenění už okrasné trávy nepotřebují v podstatě žádnou údržbu.

Před nástupem zimy je nutné, abychom je na několika místech svázali, aby nevymrzly. Neseřezáváme je. 
Některé druhy okrasných trav vyžadují na zimu kryt. Spodní části rostlin proti holomrazům přikryjeme listím, případně jehličím. Trávy sestřihneme až na jaře. 
Množení okrasných travin je velmi snadné. Matečnici dělíme na několik menších částí.
 
Traviny tvoří zajímavé pozadí různým trvalkám. Úžasné jsou kombinace s třapatkami.

Nechte se okouzlit travinami, které se ladně vlní za větru a navozují příjemnou atmosféru u posezení v zahradě :-)